Komentarze: 0 ; Głosów: 2

Autor: Łukasz Proszek
Data publikacji: 11-09-2019 10:09
Data modyfikacji: 16-08-2021 18:53

Pralki do 3000 zł - Jaką kupić?

Pralka do 3000 zł to już bardzo duża inwestycja i ogromne wymagania co do takiego sprzętu. Warto więc wiedzieć, jaki model kupić, bo wybór też jest tu szeroki. Stworzyłem zestawienie drogich pralek do 3000 zł, aby pomóc Ci w tym zakupie.


Im droższa pralka, tym większe ryzyko przy zakupie. Dlaczego? Bo łatwiej przepłacić. Spora część pralek do 3000 zł wypchana jest różnymi funkcjami, ale tak naprawdę nie wszystkie z nich się przydają. Sporo elektroniki rodzi też obawy co do niezawodności.

Jak więc dobrze kupić drogą pralkę? Wystarczy zajrzeć do poniższej klasyfikacji. Kierowałem się wieloma kryteriami, aby wyselekcjonować dla Ciebie najkorzystniejsze propozycje zakupowe.

Pod zestawieniem wszystko zresztą opisałem. Dowiesz się, co oferują pralki do 3000 zł. Tak kompletna lektura sprawi, że dobrze zainwestujesz swoje pieniądze w bardzo nowoczesną pralkę automatyczną. Przejdźmy do kluczowej części tego materiału.

Jaka pralka do 3000 zł?

Miejsce 1
Hoover AWMPD410LH8B/1-S

Hoover AWMPD410LH8B/1-S

Opinie: 0 ; Głosów: 1
Klasa energetyczna A+++
Wysokość [cm] 85 cm
Maksymalna prędkość wirowania [obr/min] 1400 obr/min
Poziom hałasu wirowania [dB] 51 dB / 78 dB
Głębokość [cm] 54 cm
Szerokość [cm] 60 cm

Miejsce 2
Hoover AWMPD410LH8R/1-S

Hoover AWMPD410LH8R/1-S

Opinie: 0 ; Głosów: 5
Głębokość [cm] 54 cm
Szerokość [cm] 60 cm
Klasa energetyczna A+++
Wysokość [cm] 85 cm
Maksymalna prędkość wirowania [obr/min] 1400 obr/min
Poziom hałasu wirowania [dB] 78 dB

Miejsce 3
Miele WDB030 WCS

Miele WDB030 WCS

Opinie: 0 ; Głosów: 3
Maksymalna prędkość wirowania [obr/min] 1400 obr/min
Poziom hałasu wirowania [dB] 74 dB
Głębokość [cm] 63,6 cm
Szerokość [cm] 59,5 cm
Klasa energetyczna A+++
Wysokość [cm] 85 cm

Miejsce 4
GRUNDIG GWN59673C

GRUNDIG GWN59673C

Opinie: 0 ; Głosów: 3
Głębokość [cm] 61
Szerokość [cm] 60
Klasa energetyczna A+++
Wysokość [cm] 84
Maksymalna prędkość wirowania [obr/min] 1600
Poziom hałasu wirowania [dB] 75

Miejsce 5
Bosch VarioPerfect WAW24740PL

Bosch VarioPerfect WAW24740PL

Opinie: 0 ; Głosów: 1
Bosch VarioPerfect WAW24740PL to niezawodna pralka uznanego producenta sprzętu AGD.

Miejsce 6
Samsung Quick Drive WW80M644OPW

Samsung Quick Drive WW80M644OPW

Opinie: 0 ; Głosów: 3
Samsung Quick Drive WW80M644OPW to niezawodna pralka uznanego producenta sprzętu AGD.

Miejsce 7
Bosch WAY24742PL

Bosch WAY24742PL

Opinie: 0 ; Głosów: 5
Maksymalna prędkość wirowania [obr/min] 1200 obr/min
Poziom hałasu wirowania [dB] 48 dB / 74 dB
Głębokość [cm] 59 cm
Szerokość [cm] 60 cm
Klasa energetyczna A+++
Wysokość [cm] 85 cm


Jakie są pralki do 3000 zł z zestawienia? Jak je wybrałem?

Oczywiście należą Ci się szczegółowe wyjaśnienia co do moich wyborów. Szczerze mówiąc, budżet wynoszący prawie 3000 zł jest według mnie ostatnim, który ma sens. Ranking pralek kończy się więc na tej klasyfikacji. Jeszcze droższe pralki nie idą wcale dalej ze skutecznością usuwania zabrudzeń z ubrań. Z niezawodnością też nie jest jakoś lepiej.

Przeczytaj więc priorytety, którymi się tu kierowałem. Przy okazji poznasz ogólną charakterystykę tego segmentu cenowego. Jedziemy:

  • Ładowność - z jednej strony musiałem postawić przede wszystkim na pralki pojemne, idealne dla większych rodzin. Dlatego też znajdziesz tutaj modele z załadunkiem nawet na 10 kg. Z drugiej strony zawsze dbam, aby klasyfikacje były wszechstronne. Nie zabrakło więc pralki 7 kg, a alternatywą dla tych dwóch opcji są urządzenia 8 oraz 9 kg. Każdy bez trudu dopasuje ładowność pralki do swoich potrzeb. Od razu dodam, że nie zabrakło sprzętu z większym oknem, aby wsadzanie do bębna większych rzeczy lub całej sterty ciuchów było dla Ciebie komfortowe.
  • Energooszczędność - oczywiście opiera się na klasie A+++ w przypadku każdej z wybranych pralek do 3000 zł. Ale to nie wszystko. Roczne zużycie energii niejednokrotnie przebija swoją normę. Dlatego też producenci w nawiasach przy klasie energetycznej często podają np. -30%. Nie zapominajmy o funkcjonalności, o której też wspomnę. Ale odnosząc się do tego punktu, dodatkowo wspomaga skuteczne, ale tanie pranie.
  • Efektywność prania - wspominam o tym dla formalności, bo pralki... mają przecież dobrze prać! I to właśnie czynią. Różnica polega na tym, że wzrasta skuteczność prania nie tylko w programie standardowym (bawełna), ale też dla innych opcji, nawet mocno przyspieszonych. Sporo luksusowych pralek do 3000 zł nie ma też większych problemów z usuwaniem zabrudzeń w niższych temperaturach. Zadbasz o jakość swojej odzieży. Bo co z tego, jak plama zniknie, ale pojawią się np. zmechacenia? Tutaj tak się nie stanie.
  • Funkcjonalność - w tym aspekcie masz przed sobą absolutny top! Pojawia się nawet sztuczna inteligencja. Ale nie tylko dla bajerów (współpraca ze smartfonem, sterowanie głosowe, prognozy pogody itp.), ale też po kątem praktyczniejszych rzeczy. Chodzi o automatykę wagową (automatyczne dobieranie parametrów cyklu prania do załadunku), jak i autodozowanie (optymalizacja ilości detergentu). Wyobraź sobie, że niektóre pralki do 3000 zł w razie awarii kontaktują się z działem obsługi klienta w celu szybszej diagnozy. Z doświadczenia polecam Ci również wybranie pralki z funkcją parową. Świetny sposób na mniej zagnieceń, efektywniejsze pranie czy szybsze odświeżanie ciuchów. Takich funkcji jest tu multum, i za to właśnie można pokochać droższe pralki.
  • Programy prania - po części kontynuacja powyższego punktu, bo funkcje z programami powinny dobrze współpracować. W przypadku każdej z pralek, które ci proponuję, lista programów jest długa. Obejmuje opcje przyspieszone, wręcz ekspresowe, jak i te dla alergików czy młodych rodziców (program antyalergiczny i do ubranek dziecięcych). Sporo opcji prania dba o delikatne materiały, a także o konkretną odzież czy materiał. Duża swoboda i szansa na jak najefektywniejsze i bezpieczne dla tkanin pranie.
  • Niezawodność - kupując pralkę za 3000 zł, można czasem nabrać się na jej wygląd czy dobrą specyfikację, ale zapomnieć o praktycznych cechach związanych z niezawodnością. Taki sprzęt musi bezawaryjnie służyć przez... po prostu jak najdłużej. Wymienne zespoły piorące, inwerterowe silniki z autorskimi napędami, przedłużone gwarancje na poszczególne części - to wszystko stanowiło dla mnie małe plusiki do przypisywania poszczególnym pralkom. Dzięki temu dokonasz dobrej inwestycji na długie lata.
  • Cicha praca - zawsze przypisuje jej pewien priorytet w moich klasyfikacjach. Tutaj nie było inaczej. Nawet wirowanie nie powinno Cię złościć zbyt głośnym hałasem. Druga sprawa, że unowocześnione konstrukcje pralek do 3000 zł bardzo dobrze tłumią hałas i wibracje.
  • Wymiary - poświęcam im osobny punkcik, choć mogłem też wspomnieć przy ładowności. Chodzi mi o to, aby nawet pralki do 3000 zł z 10 kg załadunkiem nie były zbyt duże - a konkretniej zbyt głębokie. Nie każdy z nas ma przecież wielką łazienkę czy inne pomieszczenie, w którym ma stać pralka.
  • Design - pralki za tyle kasy nie powinny być zbyt nudne, tzn. wyglądać jak modele za trzy razy mniejszą kwotę. Oczywiście to już nieco niższy priorytet, bo duże AGD ma być praktyczne, wydajne i niezawodne. Ale musisz chyba przyznać, że niektóre z moich propozycji wyglądają ultra nowocześnie, prawda? Są urządzenia wyglądające niczym ze statku kosmicznego. Dodam też, że zwracałem uwagę na komfort sterowania. Rozszerzona funkcjonalność i bajerancki design nie powinny tu niczego utrudniać.
  • Stosunek cena/jakość - wszystkie powyższe kryteria na końcu zebrałem do kupy i porównałem z ceną, którą za swój sprzęt woła producent. Kilka modeli więc odpadło, bo uznałem je za mniej opłacalne. Ale te z listy to już inna bajka - są warte swojej ceny.

Oczywiście moje i Twoje priorytety mogą się różnić. Dla jednej osoby najważniejsza będzie funkcjonalność, a dla innej ładowność. Różnie może być, ale i tak uznaję moje wybory za bardzo wszechstronne.

Jeżeli dalej masz jakieś dylematy zakupowe, to zajrzyj też do poradnika o tym, jak wybrać pralkę. Znajdziesz tam unikalne i cenne rady, które zawsze pomogą.

Pralki do 3000 zł - Podsumowanie

Osobiście jestem zadowolony z tego, które urządzenia wybrałem do tej klasyfikacji z porównywarki pralek. A zadanie nie było takie łatwe, bo szanuję Twój czas oraz pieniądze i zawsze chcę wskazywać jak najlepsze urządzenia. Ostatecznie się udało.

Ale to nie oznacza, że zapomnę o tym materiale.

To w końcu zestawienie polecanych modeli, a rynek pralek ciągle się zmienia. Raz na jakiś czas będę dokonywał aktualizacji listy, żeby każdy zawsze miał przed sobą świeżą analizę pralek do 3000 zł. A jak wejdą jakieś nowe innowacje, to zaktualizuję również część opisującą kryteria i priorytety przy selekcji pralek.

Zobacz też inne zestawienia:


Komentarze
Komentarzy: 0

Serwis wykorzystuje pliki cookies na zasadach określonych w polityce prywatności, w szczególności w celach statystycznych i reklamowych. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies prosimy o wyłącznie ich w ustawieniach przeglądarki lub opuszczenie serwisu.

ok, rozumiem