Komentarze: 1 ; Głosów: 5

Autor: Łukasz Proszek
Data publikacji: 03-09-2019 10:25
Data modyfikacji: 16-05-2021 06:03

Pralki do 1500 zł - Jaką kupić?

Jaka pralka do 1500 zł będzie dobrym zakupem? Taki budżet pozwala przecież na wybranie nowoczesnej pralki. Dlatego też postanowiłem stworzyć kolejne zestawienie. Podejrzewam, że może być jednym z popularniejszych, bo ten segment cenowy zachęca do zakupu wieloma udogodnieniami. Sprawdźmy je wspólnie!


Pralki do 1500 zł idą jeszcze bardziej do przodu z wieloma parametrami. Ich prawdziwą siłą jest coraz to większa funkcjonalność i kolejne specjalne programy prania.

Z drugiej strony natłok pralek od znanych producentów sprawia, że w tym budżecie nie jest łatwo wybrać tę najoptymalniejszą. Ale od czego są nasze klasyfikacje sprzętu do prania? Poniżej znajdziesz listę pralek do 1500 zł, które uznałem za najatrakcyjniejsze. Właściwie każda z nich niesie za sobą masę plusów i korzyści.

A pod listą wyróżnionych modeli uwzględniłem wszelkie kryteria, którymi kierowałem się przy selekcji pralek do zestawienia.

Jaka pralka do 1500 zł?

Miejsce 1
Electrolux EW6F448BUP PerfectCare

Electrolux EW6F448BUP PerfectCare

Opinie: 7 ; Głosów: 20
Poziom hałasu wirowania [dB] 78 dB
Głębokość [cm] 52 cm
Szerokość [cm] 60 cm
Klasa energetyczna A+++
Wysokość [cm] 85 cm
Maksymalna prędkość wirowania [obr/min] 1400 obr/min

Miejsce 2
Samsung EcoBubble WW90J5346MW

Samsung EcoBubble WW90J5346MW

Opinie: 0 ; Głosów: 3
Poziom hałasu wirowania [dB] 76 dB
Głębokość [cm] 550 mm
Szerokość [cm] 600 mm
Klasa energetyczna A+++
Wysokość [cm] 800 mm
Maksymalna prędkość wirowania [obr/min] 1200 obr/min

Miejsce 3
Siemens WM14N26EPL

Siemens WM14N26EPL

Opinie: 0 ; Głosów: 1
Głębokość [cm] 55 cm
Szerokość [cm] 59,8 cm
Klasa energetyczna A+++
Wysokość [cm] 84,8 cm
Maksymalna prędkość wirowania [obr/min] 1400 obr/min
Poziom hałasu wirowania [dB] 55 dB / 76 dB

Miejsce 4
Siemens WM14N06EPL

Siemens WM14N06EPL

Opinie: 0 ; Głosów: 1
Klasa energetyczna A+++
Wysokość [cm] 84,8 cm
Maksymalna prędkość wirowania [obr/min] 1400 obr/min
Poziom hałasu wirowania [dB] 55 dB / 76 dB
Głębokość [cm] 55 cm
Szerokość [cm] 59,8 cm

Miejsce 5
BOSCH WAN 2016 XPL

BOSCH WAN 2016 XPL

Opinie: 0 ; Głosów: 1
Maksymalna prędkość wirowania [obr/min] 1000 obr/min
Poziom hałasu wirowania [dB] 75 dB
Głębokość [cm] 550 mm
Szerokość [cm] 598 mm
Klasa energetyczna A+++
Wysokość [cm] 848 mm

Miejsce 6
LG F2J5WN3W

LG F2J5WN3W

Opinie: 7 ; Głosów: 1

LG F2J5WN3W to niezawodna pralka uznanego producenta sprzętu AGD. Klasą energetyczną jest A+++, dzięki czemu pralka nie narazi Cię na drastyczny wzrost rachunków za prąd. Wirowanie maksymalnie dochodzi do 1200 obr/min.


Miejsce 7
HOTPOINT-ARISTON AQS73D 29 EU/B

HOTPOINT-ARISTON AQS73D 29 EU/B

Opinie: 0 ; Głosów: 6
Głębokość [cm] 446
Klasa energetyczna AAAA (A+++)
Wysokość [cm] 850
Szerokość [cm] 595


Jakie są pralki do 1500 zł z zestawienia? Jak je wybrałem?

Zachęcam do przeklikania wyselekcjonowanych pralek do 1500 zł, ale i tak należy Ci się wyjaśnienie moich wyborów. Pokaże to jednocześnie ogólną specyfikę pralek z tego segmentu cenowego, a ich wybór jest przecież ogromny. Tę część zawieram w każdym rankingu pralek.

Co więc wpłynęło na skład listy i kolejność miejsc? Czym się kierowałem? Oto wszelkie kryteria:

 • Ładowność - od razu założyłem, że pralki do 1500 zł najbardziej interesują rodziny: głównie 2+2, ale też i większe. Z tego względu w czołówce znalazły się pojemne pralki automatyczne. Spora część klasyfikacji to ładowność na poziomie 8 kg, ale znalazł się nawet sprzęt o ładowności wynoszącej 9 kg. Za jednym razem wypierzesz masę ubrań, a to pozytywnie wpływa na oszczędność czasu i energii oraz wody. Z drugiej strony nie zabrakło mniej ładownych, ale za to bardziej kompaktowych konstrukcji.
 • Energooszczędność - jako że mowa głównie o pralkach dla rodzin, zdawałem sobie sprawę, że powinny być też energooszczędne. Wszystkie wybrane przeze mnie pralki do 1500 zł mają klasę energetyczną A+++. Dokładne roczne zużycie energii oraz wody może być jednak inne - zależnie od ładowności czy autorskich rozwiązań. Ale ogólnie biorąc, utrzymanie takiej pralki nie będzie Cię kosztować majątku. W poradniku o tym, jak wybrać pralkę, wspominałem zresztą, że nawet budżetowe pralki nie przeginają aktualnie w zapotrzebowaniu na energię elektryczną.
 • Skuteczność prania - polecane pralki do 1500 zł znakomicie dopierają ciuchy. Ale to nie wszystko. Oprócz tego, że świetnie piorą, dbają przy tym o jakość materiału, co wiąże się zresztą z dwoma kolejnymi punktami.
 • Funkcjonalność - 1500 zł jest budżetem, za którym muszą iść realne udogodnienia w pralkach. I rzeczywiście tak jest. Na pierwszy plan wychodzi automatyka wagowa, czyli dostosowywanie parametrów cyklu prania do załadunku. Po co? Żeby lepiej prać, a zużywać przy tym mniej energii oraz wody. Co jeszcze ciekawego się w nich znajdzie? Dostosowywanie długości cyklu prania, skracanie czasu prania, redukowanie zagnieceń na wypranej odzieży, aktywna piania, system diagnostyki usterek, dorzucanie ubrań w trakcie prania, eliminowanie drgań, tłumienie hałasu czy nawet kompatybilność ze smartfonem. Każda z pralek do 1500 zł, którą dla Ciebie wybrałem, ma swoje zalety w tym punkcie.
 • Programy prania - niektóre z moich propozycje zachwycają ogromem programów, z których duża część rzeczywiście będzie częściej przez Ciebie używana. W zasadzie wszystkie te pralki do 1500 zł oferują zadowalającą listę programów. Wśród tych specjalnych wymienię chociażby program do ubranek dziecięcych, delikatnych tkanin, wełny, odzieży sportowej, antyalergiczny, przyspieszony. Dużym plusem wielu modeli jest przy okazji efektywne pranie w niższych temperaturach. Dzięki temu Twoje ciuchy cały czas będą wyglądały jak tuż po zakupie. Nie zmieni się nieoczekiwanie ich rozmiar, kolory nie zbledną, a włókna pozostaną w dobrym stanie.
 • Cicha praca - a także jak najmniejsze wibracje, szczególnie podczas fazy wirowania. Pralka za taką kasę nie może hałasować jak traktor. Powinna wyróżniać się wysoką kulturą pracy.
 • Niezawodność - też jedna z podstaw, o której oczywiście nigdy nie zapominam. W klasyfikacji znajdą się pralki do 1500 zł z wymiennymi łożyskami, aczkolwiek obstawiam, że do pierwszej naprawy dojdzie po wielu latach użytkowania. I to nie z winy niespodziewanej awarii, ale ze względu na eksploatację urządzenia. Bo w każdym modelu kiedyś coś się wyrobi, ale ważne, aby naprawy nie były skomplikowane oraz kosztowne, prawda?
 • Producent - w tym przedziale cenowym nie ma raczej mniej zaufanych producentów pralek. Nie patrzyłem jakoś bardziej na logo na urządzeniu, a analizowałem specyfikę każdego sprzętu. Niemniej i tak wyszło, że wybrane pralki do 1500 zł pochodzą od znanych producentów.
 • Design - do 1500 zł można już liczyć na nowocześniejszy design. Sprawa ogólnie drugorzędna, ale większość modeli cieszy oko stylowym designem.
 • Zabezpieczenia - to również przebadałem w przypadku pralek z listy. Ale większych zaskoczeń nie ma, bo nawet troszkę tańsze pralki mają w dzisiejszych czasach świetne zabezpieczenia, głównie przed zalaniem, ale i np. blokadę rodzicielską.
 • Stosunek ceny do jakości - im pralki są droższe, tym łatwiej za nie przepłacić. A tego nikt z nas nie chce. Dlatego wszystkie powyższe cechy zestawiałem z kwotą, którą woła za sprzęt jego producent. W mojej ocenie wszystkie te pralki są opłacalnym interesem na długie lata.

Pamiętaj również, że prowadzimy porównywarkę pralek. Obejmuje długą listę najnowszych, jak i znanych od lat urządzeń. Każdy produkt ma opis, najniższe ceny, zdjęcia, a czasem i opinie od użytkowników.

Pralki do 1500 zł - Podsumowanie

Zakup pralki do 1500 zł to dobra decyzja. Moje zestawienie pokazuje, że wśród czołowych propozycji są pralki już właściwie kompletne - niczego im nie brakuje, kluczowe parametry wypadają świetnie, a i nie brak ciekawych funkcji oraz programów prania.

Klasyfikację będę regularnie aktualizował, bo tak jak wspominałem - ten segment cenowy jest bardzo popularny, a producenci wiedząc o tym, często wypuszczają nowe automatyczne pralki.

Teraz już doskonale wiesz, jaką pralkę do 1500 zł kupić, ale w razie dodatkowych pytań skorzystaj z sekcji komentarzy.

Zobacz też inne zestawienia:


Komentarze
Komentarzy: 1

Autor: unuccargo 16-05-2021 06:03:40
viagra[/url]

Serwis wykorzystuje pliki cookies na zasadach określonych w polityce prywatności, w szczególności w celach statystycznych i reklamowych. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies prosimy o wyłącznie ich w ustawieniach przeglądarki lub opuszczenie serwisu.

ok, rozumiem