Komentarze: 2 ; Głosów: 3

Autor: Łukasz Proszek
Data publikacji: 27-08-2019 16:45
Data modyfikacji: 08-05-2021 19:05

Pralki do 1000 zł - Jaką kupić?

Tanie pralki do 1000 zł wcale nie są mało funkcjonalne czy mało trwałe. Nawet przy takim budżecie spokojnie można kupić solidną pralkę na lata. Wystarczy wybrać coś z poniższego zestawienia. Dowiedz się więc, jaką pralkę do 1000 zł kupić.


Pralki do 1000 zł to odpowiedź dla osób, które z jednej strony chcą zaoszczędzić na kupnie pralki, a z drugiej wciąż chcą nabyć sprzęt, który spełni ich wymagania i nie zepsuje się w nieoczekiwanym momencie.

Dlatego też postanowiłem stworzyć i na bieżąco uaktualniać zestawienie tanich pralek automatycznych, które wzbogaciło ogólny ranking pralek. Nie zabrakło wśród nich modeli, które sprawdzą się nawet w przypadku większych rodzin.

Jaka pralka do 1000 zł?

Miejsce 1
BEKO WRE7512XSW

BEKO WRE7512XSW

Opinie: 0 ; Głosów: 13
Maksymalna prędkość wirowania [obr/min] 1000
Poziom hałasu wirowania [dB] 75
Głębokość [cm] 45
Szerokość [cm] 60
Klasa energetyczna A+++
Wysokość [cm] 84

Miejsce 2
BOSCH WAB2028SPL

BOSCH WAB2028SPL

Opinie: 2 ; Głosów: 4
Klasa energetyczna A+++
Wysokość [cm] 85
Maksymalna prędkość wirowania [obr/min] 1000
Poziom hałasu wirowania [dB] 73
Głębokość [cm] 56
Szerokość [cm] 60

Miejsce 3
Whirlpool FWL61083W PL

Whirlpool FWL61083W PL

Opinie: 0 ; Głosów: 1
Klasa energetyczna A+++
Wysokość [cm] 845 mm
Maksymalna prędkość wirowania [obr/min] 1000 obr/min
Poziom hałasu wirowania [dB] 81 dB
Głębokość [cm] 575 mm
Szerokość [cm] 595 mm

Miejsce 4
Amica EAWJ6102SLB

Amica EAWJ6102SLB

Opinie: 0 ; Głosów: 4
Poziom hałasu wirowania [dB] 58 dB / 77 dB
Głębokość [cm] 41,6 cm
Szerokość [cm] 59,7 cm
Klasa energetyczna A++
Wysokość [cm] 84,5 cm
Maksymalna prędkość wirowania [obr/min] 1000 obr/min

Miejsce 5
Whirlpool FWSF61052W

Whirlpool FWSF61052W

Opinie: 0 ; Głosów: 3
Poziom hałasu wirowania [dB] 62 dB / 83 dB
Głębokość [cm] 42,5 cm
Szerokość [cm] 59,5 cm
Klasa energetyczna A++
Wysokość [cm] 83,7 cm
Maksymalna prędkość wirowania [obr/min] 1000 obr/min


Jakie są pralki do 1000 zł z zestawienia? Jak je wybrałem?

Po kliknięciu na dany model z listy przejdziesz do jego opisu, galerii zdjęć, specyfikacji, najniższych cen oraz opinii. Ale to nie wszystko, ponieważ należy Ci się wyjaśnienie co do zestawienia.

Co wpłynęło na kolejność miejsc? Dlaczego akurat te pralki uznałem za najopłacalniejsze? Oto wszelkie kryteria:

 • Ładowność i przeznaczenie - nie ulega wątpliwości, że ciężko w tej cenie o bardzo pojemną pralkę. Mimo wszystko da się nabyć model z ładownością na poziomie 7 kg, a taka wartość sprawdzi się w przypadku wielu rodzin. Tania pralka do 1000 zł potrafi więc zmieścić całkiem spory załadunek.
 • Energooszczędność - nieco łatwiej jest już o klasę energetyczną A+++, a ona z kolei skutkuje korzystnym rocznym zużyciem energii. Skoro pragniesz nabyć tanią i dobrą pralkę, to zapewne nie chcesz, żeby później zużywała zbyt dużo energii, prawda? Pamiętałem więc o tym i zależało mi na energooszczędności wybranych pralek do 1000 zł.
 • Skuteczność prania - absolutna podstawa. Wszystkie tanie pralki automatyczne, które wybrałem, świetnie radzą sobie z uporczywymi plamami i dysponują wieloma programami prania.
 • Programy prania - jeżeli myślisz, że pralka do 1000 zł nie może mieć specjalnych programów prania, które rzeczywiście się przydadzą, to jesteś w błędzie. Program antyalergiczny, delikatny, szybki (nawet na 15 minut!), do wełny, jedwabiu, koszul, sportowych ubrań z mikrofibry, jeansów, ręczników - sporo tego prawda? A nie jest to mój wymysł, a lista dodatkowych programów, które oferują niektóre pralki z mojej klasyfikacji. Praktycznie wszystkie dają też dużą swobodę przy własnoręcznym ustawianiu parametrów prania, np. temperatury, dodatkowego wirowania bądź płukania, prędkości wirowania itp.
 • Generowany hałas - tutaj bywa różnie, ale nie zabrakło tanich i cichych pralek, które nawet podczas wirowania nie powinny nikogo bardziej irytować.
 • Maksymalna prędkość wirowania - sporo tanich pralek nie przekracza 1000 obr./min. Teoretycznie mało, ale czy to naprawdę jest takie ważne? Już w poradniku o tym, jak wybrać pralkę, wspominałem, że większa prędkość wirowania może szybciej zajechać łożyska. Nie wspominając o tym, że ciuchy po wyjęciu z bębna będą strasznie zmięte. Nie zwracałem więc większej uwagi na ten parametr i nie uznawałbym go za jakąś ogólną wadę tanich pralek.
 • Niezawodność i wymienne łożyska - w każdej klasyfikacji staram się bardzo duży priorytet przypisać ogólnej bezawaryjności. Nie inaczej było w przypadku ustalania, jaka pralka do 1000 zł jest warta zakupu. Wybrałem pewne konstrukcje, a niektóre z nich mają rozbieralne systemy piorące, a więc też łożyska.
 • Renoma producenta - mimo wszystko nie kierowałbym się tu producentem, bo do sprawy trzeba podejść indywidualnie i poznać każdą pralkę oraz jej właściwości czy specyfikację. Ale w przypadku zestawienia tanich pralek do 1000 zł zadziałało to w drugą stronę - po prostu odrzuciłem produkty kilku niepewnych firm, które na rynku pralek nie znaczą zbyt wiele i nie słyną z produkcji wysokich jakościowo modeli. Zobaczysz więc pralki firm, które z pewnością znasz.
 • Wymiary - nie jest w tej cenie łatwo o zgrabną pralkę slim, ale uważam, że większość propozycji wcale nie zajmuje dużo miejsca w stosunku do swojej ładowności. Przed zakupem warto wszystko dokładnie wymierzyć, żeby nie było problemu z ulokowaniem nowego sprzętu AGD do prania.
 • Sterowanie - nie ma tutaj kompromisów, ponieważ nawet najtańsze pralki powinny być łatwe w sterowaniu. I tak oto są propozycje zakupowe z wygodnymi i dobrze opisanymi pokrętłami, a także czytelnymi wyświetlaczami. Menu w języku polskim to oczywiście konieczność.
 • Design - nie polecam napalać się na bajerancki design. Z drugiej strony trudno o niego w przypadku tanich pralek do 1000 zł. Sporo zależy od producenta, bo niektórzy nawet w przypadku budżetowych pralek stawiają na nieco bardziej urozmaicony design. I takie konstrukcje również znalazły się w klasyfikacji - tanie, ale ładne.

A jeżeli chcesz też wyszukać sobie inne pralki, to skorzystaj z naszej porównywarki pralek. To taka ogólna baza produktowa, która uwzględnia zarówno znane modele, jak i te najnowsze. Pomocne miejsce.

Tanie pralki do 1000 zł - Podsumowanie

Jak widzisz, pralkom do 1000 zł wcale nie brakuje wiele do wyraźnie droższych modeli. Brak tutaj spektakularnych bajerów, ale z drugiej strony często zawyżają one cenę urządzenia, a potem wcale tak często się nie przydają.

Zakup taniej pralki to mniejsze ryzyko, bo ciężko za taki sprzęt przepłacić, a ryzyko awarii wcale nie jest większe (czasem wręcz odwrotnie!). Szczególnie jeżeli wybierzesz coś z mojego zestawienia. Uwzględnia wszechstronne i pewne konstrukcje.

Teraz każdy powinien już doskonale wiedzieć, jaką pralkę do 1000 zł kupić. W przypadku dodatkowych pytań zapraszam do sekcji komentarzy, która znajduje się tuż poniżej. Zestawienie będę się starał regularnie aktualizować, bo wiadomo - rynek pralek poszerza się każdego miesiąca, a producenci nie zapominają o niższych segmentach cenowych.

Zobacz też inne zestawienia pralek:


Komentarze
Komentarzy: 2

Autor: vittile 08-05-2021 19:05:13
levitra en ligne canada

Autor: vittile 19-12-2020 02:58:37
Propecia Flussig redBitte cialis 20mg heinialeva Kamagra Pharmacy

Serwis wykorzystuje pliki cookies na zasadach określonych w polityce prywatności, w szczególności w celach statystycznych i reklamowych. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies prosimy o wyłącznie ich w ustawieniach przeglądarki lub opuszczenie serwisu.

ok, rozumiem