EcoSilence od Boscha z IFA 2019 - Ciche i skuteczne pralki

Komentarze: 0 ; Głosów: 3

Autor: Aleksander Gałąska
Data publikacji: 11-09-2019 20:53
Data modyfikacji: 05-11-2019 17:13

EcoSilence od Boscha z IFA 2019 - Ciche i skuteczne pralki

Bosch ujawnił nowe, ciche i inteligentne pralki na IFA w Berlinie. Urządzenia mają być najcichszymi dotychczas sprzętami tego producenta. Wszystko za sprawą nowoczesnych silników EcoSilence. Oprócz tego zastosowano parę systemów poprawiających jakość prania.


Nowe pralki Boscha zaprezentowane na targach IFA wyposażono w najnowocześniejsze technologie producenta. Użytkownik znajdzie tu odświeżony system dozowania płynu, 4D Wash System i integrację ze smartfonami. Wszystko po to, aby wpisać się w trend oszczędnego i inteligentnego domu.

Pranie 2.0 a technologia 4D

Innowacyjne pralki Boscha należą do nowej serii Edycji Cichej niemieckiej firmy. Oprócz nich wśród cichych nowości pojawiły się suszarka, zmywarka, lodówka i okap kuchenny. Wszystkie modele najpierw pojawią się w Europie, a dopiero później na innych rynkach. Pralki dzięki zastosowaniu autorskiego silnika EcoSilence generują hałas na poziomie zaledwie 44 decybeli.

Nowoczesny system dozowania płynu, czyli i-DOS 2.0 bazuje na inteligentnych sensorach. Te są w stanie zebrać informacje, takie jak rozmiary i ciężar wrzuconych ciuchów, typ materiału i stopień zabrudzenia. Mają także uwzględniać twardość wody i stężenie środka piorącego. 

Wszystko po to, aby zastosować jak najbardziej optymalną ilość detergentu do cyklu prania. Dzięki temu nie będzie trzeba dodatkowo przepłukiwać pralki, a użytkownik na dłuższą metę zaoszczędzi zarówno na wodzie, jak i chemii. Równie oszczędne sprzęty znajdziecie w naszej porównywarce pralek.

System prania 4D Wash System poprawia wydajność pracy pralki, tworząc tunel piorący, wokół którego siła odśrodkowa rozmieszcza ubrania. Odpowiedni wtrysk wody i detergentu sprawia, że płyn rozprowadzany jest równomiernie po brudach. Za tym idzie lepszy i szybszy efekt końcowy, a także mniejsze zużycie wody i energii.

Warto sprawdzić: Jak wybrać pralkę?

Ostatecznie firma pochwaliła się również systemem Home Connect 2.0. To w zasadzie aplikacja mobilna pozwalająca na kontrolę urządzeń z poziomu smartfona i możliwość łączenia się pomiędzy wspierającymi technologię sprzętami użytku domowego.

Dla przykładu przy Smart Dry pralka i suszarka łączą się poprzez WI-FI - ta pierwsza wysyła parametry prania i wskaźnik wilgoci, a ta druga jest w stanie dopasować odpowiedni tryb suszenia. To nieco wyższy poziom niż ten zaprezentowany przez inteligentne pralki LG trafiające na rynek europejski, o których pisaliśmy niedawno.

Warto sprawdzić:

Źródło: panagd.pl, cnet.com


Komentarze
Komentarzy: 0

Serwis wykorzystuje pliki cookies na zasadach określonych w polityce prywatności, w szczególności w celach statystycznych i reklamowych. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies prosimy o wyłącznie ich w ustawieniach przeglądarki lub opuszczenie serwisu.

ok, rozumiem